زندان تبریز شبیه زندان های قرون وسطاست، نامه ای تکان دهنده از زندان تبریز

ارسال شده توسط on بهمن ۱۳م, ۱۳۹۱ در دسته آذربایجان, حقوق بشر, خبرهای مهم. تغییرات این خبر را دنبال کنید در RSS 2.0. شما میتوانید برای این خبر بازتاب ارسال کنید

پایگاه خبری آذربایجان : اینجا زندان مخوف تبریز است. از درون این زندان با مشکلات و خطرات فراوان با شما تماس میگیرم. با کمیته بین المللی علیه سنگسار. در اینجا زن محکوم به سنگسار سکینه محمدی آشتیانی زندانی است و به همراه او وکیلش جاوید هوتن کیان.

ابتدا در مورد جاوید بگویم . او در بند متادون و بند معتادین به مواد مخدر زندانی است. در بخشی که هوتن آنجا است ۷۰ نفر مبتلایان به ایدز زندگی میکنند که برای روسای زندان هم شناخته شده هستند و بهداری و پزشکان رسما گفته اند که این هفتاد زندانی مبتلا به ایدز هستند. البته اینها از کمترین امکانات بهداشتی و درمانی برخورد دار نیستند و در همان بخش به همراه ۴۵۰ نفر دیگر زندگی میکنند. در این بخش که هوتن کیان زندانی است آلودگی و انواع بیماریها و تعداد زیادی معتاد مواد مخدری زندگی میکنند که برای هر تازه واردی بیشتر زندگی در آنجا به زندگی در دوران قرون وسطی و زندانهای پادشاهان و دیکتاتورهای چند صد سال قبل شبیه است . اما متاسفانه برای ما که در اینجا زندانی هستیم اینها عین واقعیت است. در بخش متادون٬ رسما مواد مخدر خرید و فروش میشود و سپاه و وزارت اطلاعات و مسئولین نه فقط حساسیتی به آن ندارند٬ بلکه خودشان اینرا سازمان میدهند.
سکینه محمدی آشتیانی در بند نسوان است. بدلیل اعتراضات بین المللی حکومت اسلامی فعلا حکم سنگسار را متوقف کرده و اجرا نکرده است. شرایط روحی سکینه بسیار بد است چرا که او کاملا تحت کنترل است. هر رفت و آمد و حرکت او٬ هر تلفن کردن او یا حتی اشاره هایش در زندان تحت کنترل نه فقط مسئولین معمولی زندان بلکه مستقیم تحت کنترل مامورین سپاه است. او تحت شدیدترین اقدامات امنیتی٬ امکان تماس با فرزندانش را بسیار محدود دارد و حکومت میکوشد او را زجرکش کند تا نشان دهد که ارتباط با دنیای خارج و کمک گرفتن از مردم دنیا ٬ با شدیدترین مکافاتها فرد را روبرو میکند.
خانم احدی باید برای شما بگویم که این دو نفر یعنی سکینه و هوتن ٬ حتی اجازه سلام و علیک کردن با دیگر زندانیان را ندارند٬ چون آنها فکر میکنند علامت میدهند و یا نامه ای به بیرون رد و بدل میکنند. اینها را کاملا جدا و ایزوله کرده اند و اخیرا هوتن میتواند فقط با بقیه زندانیان یک خوش و بش ساده بکند.
نمیدانم خبر دارید یا نه که دراینجا بخش مخصوص زندانیان سیاسی نداریم. مثلا در اوین و یا برخی زندانها سیاسی ها جدا هستند اما اینجا چنین نیست. بندی به اسم ” کاردرمانی” دارند که در آنجا افراد به اجبار باید کار کنند ٬ زندانیان سیاسی را در بین اینها گذاشته اند و بقیه را پخش کرده اند در همه جا و بین زندانیان عادی . در این زندان تدابیر امنیتی خیلی شدید است تلفنها بشدت کنترل میشود ارسال نامه بسیار سخت است و بسیاری از مکالمات و نامه ها سانسور میشود . ملاقاتها تحت کنترل بسیار شدید است و بهمین دلیل سکینه و هوتن وما زندانیان سیاسی و یا رهبران کارگری و دانشجویی و مدافعین حقوق کودکان و همه آنهایی که بدلایل سیاسی دستگیر شده اند ٬ امکان تماس با بیرون را ندارند. ما هر وقت ملاقاتی داریم چند نفر سرخر آنجا حاضر هستند و کنترل میکنند که چه میگوییم و چه میکنیم.
من از اینطریق میخواهم بگویم که به سراسر جهان و به رسانه ها بگویید که حکومت اسلامی سکینه را بهمراه وکیلش جاوید هوتن کیان در حقیقت دوبار زندانی کرده است. کنترل اندر کنترل و حتی اجازه لبخند زدن به آنها نمیدهد. من میخواهم یکبار دیگر از دنیا بخواهم این بار هم برای سکینه و هم هوتن وهمچنین برای همه ما اسرای این زندان که در شرایط بسیار وحشتناکی زندگی میکنیم٬ کاری بکنند.
با احترام ناشناس از زندان تبریز
جمعه ۱٣ بهمن ۱٣۹۱ برابر با ۱ فوریه ۲۰۱٣
کمیته بین المللی علیه سنگسار از زندانیانی که با بجان خریدن مشکلات فراوان با ما تماس گرفته اند٬ تشکر میکند و از همگان دعوت میکند برای آزادی سکینه محمدی آشتیانی و وکیل او جاوید هوتن کیان و همه زندانیان سیاسی از زندان تبریز و زندانهای ایران تلاش کنند. . از همه رسانه ها و مردم منزجر از سنگسارکه در سطح جهان کمک کردند که دنیا را بر علیه حکومت اسلامی سنگسار بسیج کنیم دعوت میکنیم که در پخش این خبر و این نامه بهر طریق ممکن بکوشند.
کمیته بین المللی علیه سنگسار خواهان آزادی فوری جاوید هوتن کیان و سکینه محمدی آشتیانی است.
کمیته بین المللی علیه سنگسار
۱ فوریه ۲۰۱٣

نقل از ایمیل ناشناس و کنترل این نامه با سایت دوست ارجمندمان خانم مینا احدی


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.com

ارسال نظر

تبلیغات